اخبار

۵ نکته که قبل از خرید لباس ورزشی مردانه باید بدانید

آیا تاکنون برایتان پیش آمده است که به یک مهمانی دعوت شده باشید و به خاطر انتخاب یک لباس نادرست، کل لذت مهمانی را از دست داده باشید؟ یا اینکه، فکر می‌کنم برای خیلی از ما پیش آمده است که، به خاطر پوشیدن لباس‌های فرم محل کار، حس کنیم اصلا بازدهی بالایی نداریم و لباس‌های دست‌وپاگیر شرایط را برایمان سخت کرده است. جالب است بدانید که، این موضوع در ورزش کردن نیز صادق است. یعنی شما با انتخاب یک لباس ورزشی مردانه یا زنانه‌ی نادرست، کل لذت ورزش کردن را از دست داده، عملکرد خوبی نداشته و حتی ممکن است که آسیب ببینید.

در این مقاله در نظر داریم تا با هم چالش‌هایی که مردان در انتخاب لباس ورزشی مردانه با آن رو‌به‌رو وهستند را بررسی کنیم، در ادامه‌ی متن نیز راهکارهایی را که به شما کمک می‌کند تا بهترین انتخاب را داشته باشید، بررسی خواهند شد. اگر شما هم ورزشکار هستید یا اینکه ورزش کردن از جمله روتین‌های روزانه‌ی شماست، با ما همراه باشید.

چرا باید در انتخاب لباس ورزشی مردانه دقت کرد؟

خرید لباس ورزشی مردانه

شاید با خودتان بگویید، وقتی قرار است که لباس عرق کند و هر روز شسته شود، چرا یک تی‌شرت کهنه و شلوارک زوار در رفته نپوشم؟ با این کار هزینه‌ی کمتری هم داشته‌ام. اما خوب است که بدانید شست‌وشوی مداوم، یکی از دلایل برای سرمایه‌گذاری روی خرید لباس درست است. بخش خیلی زیادی از این دقت، به تاثیر لباس بر نوع عملکرد ورزشی شماست. به عنوان مثال، شما زمانی که یک شلوارک لاتکس کاملا چسبان پوشیده باشید خیلی بهتر رکاب می‌زنید تا اینکه شلوارکی گشاد بر تن داشته باشید که هر آن ممکن است به اجزای دوچرخه گیر کند و خطر واژگونی را به همراه داشته باشد!

چالش‌های مردان در انتخاب لباس ورزشی مردانه

مردان معمولا در انتخاب لباس برای ورزش کردن، با چالش‌های زیادی رو‌به‌رو هستند. اولین موضوعی که همیشه به آن دقت می‌کنند این است که در لباسی که انتخاب کرده‌اند خوب به نظر برسند. پس ابتدایی‌ترین چالش، ظاهر مناسب یک لباس ورزشی مردانه است. دومین موردی که همیشه بر آن تاکید دارند این است که بتوانند بدون اینکه نگران بالا رفتن و شل شدن لباس باشند، به ورزش خود برسند. سومین موضوعی که همیشه نه تنها برای مردان، بلکه برای زنان هم اهمیت دارد، این است که لباس به شکلی باشد که از آسیب‌های احتمالی جلوگیری کند. همچنین آن‌ها برایشان مهم است که لباس انتخابی‌اشان، آزادی عملشان را نگیرد.

در ادامه با ۵ راهکار اصلی به تمامی این چالش‌ها پایان می‌دهیم.

۱. در انتخاب لباس، وزن و مدل را حتما در نظر داشته باشید:

درست است که برای ورزش بیرون می‌روید، ولی باید زیبا و خوش‌استایل به نظر برسید. پس زمان انتخاب لباس ورزشی مردانه خود، به رنگ پوست، اندام، قد و هیکل حتما توجه داشته باشید. لباس‌های ورزشی، با دوخت‌های مختلفی که دارند می‌توانند شما را درشت‌تر و یا ریزتر از آنچه که هستید نشان دهند، پس حتما به نوع برش لباس‌های بالاتنه و پایین‌تنه دقت کنید. ضمن اینکه رنگ‌های مختلف، در نمایش ظاهر ما نقشی اساسی دارند، حواستان باشد رنگی را انتخاب کنید که شما آن‌طور که دوست دارید، عرضه کند.

بیایید این بخش را با یک مثال به پایان برسانیم. وقتی برای دویدن و پیاده‌روی روزانه به بیرون از خانه می‌روید، باید سعی کنید لباسی را انتخاب کنید که رنگش بر زیبای شما بیفزاید. پس اگر پوست روشنی دارید از رنگ‌های سرد استفاده نکنید. اگر پوستتان تیره است، سعی کنید برای ایجاد تعادل به رنگ‌های روشن فکر کنید. در مقابل، دوخت لباس را به شکلی انتخاب کنید، که هنگام راه رفتن پاها را فشرده نشان ندهند. یا اینکه دوختشان به شکلی نباشد که پاها را خیلی باریک‌تر از بالاتنه، نمایان کند.

در مورد اجزای ورزشی و ابزارها نیز باید با دقت انتخاب شوند. کفش‌ها، راکت‌ها و توپ‌ها از جمله عناصری هستند که باید با توجه به نوع دسته‌ی ورزشی، به سبک‌ترین حالت ممکن انتخاب شوند.

راهنمای کامل انتخاب ست ورزشی برای خانم‌ها و آقایان

۲. آیرودینامیک بدن در هنگام ورزش کردن را گوشه‌ی ذهنتان داشته باشید

اگر اهل ورزش شنا هستید، قطعا این را می‌دانید که لباس‌های شنایی که زیر بغل را می‌پوشانند و از طرفی قدرت کششی زیادی ندارند، به شدت آزار دهنده بوده و ممکن است باعث شوند شما به طور کلی از گردانه‌ی رقابتی حذف شوید. با همین مثال، قطعا متوجه شده‌اید که لباس ورزشی، جنس و نوع دوخت، می‌تواند عملکرد شما را تحت تاثیر قرار دهد.

پس زمانی که برای خرید یک دست لباس ورزشی مردانه به فروشگاه می‌روید، بعد از پوشیدن لباس مورد نظر، چند بار حرکات ورزشی را به صورت نمادین انجام دهید. همین امر باعث می‌شود تا به صورتی دقیق و عملی متوجه شوید که لباس برای ورزشی که در حال انجامش هستید، مناسب است یا خیر. همچنین دائما گوشه‌ای از ذهنتان این موضوع را یادآوری کنید که، قرار است لباس و یا کفش انتخابی، شما را به بهترین عملکرد برساند. آزادی عمل را حتما مورد توجه داشته باشید.

جنس لباس، یکی از فاکتورهایی است که می‌تواند بر عملکرد شما تاثیر بگذارد. اگر معمولا در فضاهایی ورزش می‌کنید که در معرض نور آفتاب هستید، سعی کنید لباس را از جنسی انتخاب کنید که باعث عرق‌سوز شدن یا آسیب به پوستتان نشود. لباس‌های از جنس نخ‌پنبه، درست است که دوام زیادی ندارند، اما آسیب به پوست را به حداقل می‌رسانند.

۳. هنگام خرید لباس، شرایط آب‌وهوایی را مد نظر داشته باشید

تصور کنید که در تگزاس زندگی می‌کنید و مسیر پیاده‌روی شما مسیری بدون آب و علف و با آفتاب مستقیم است. پس اگر می‌خواهید هوشمندانه‌ترین انتخاب را داشته باشید، لباسی را بخرید که حداکثر بدن و پوست شما را بپوشاند و کمترین آسیب از آفتاب نصیبتان شود. یا اینکه اگر در جایی دوچرخه‌سواری می‌کنید که گرد و خاک زیادی، مسیر را پوشانده است، حتما از شلوارهایی استفاده کنید که با تماس با خارها، پاره نشده و پوستتان را زخم نمی‌کند.

کفش‌ها، این عناصر حیاتی در هنگام ورزش، باید کاملا با نوع ورزش انتخابی و همچنین فضایی که فعالیت در آن صورت می‌گیرد، تناسب داشته باشند. هرگز کفشی که با آن، به پیاده‌روی بیرون از شهر می‌روید را روی تردمیل به پا نکنید. نه تنها به صفحه روی تردمیل آسیب می‌زنید، که کف پا، ضربه‌ها را با شدن بیشتری دریافت می‌کند.

پس نکته‌ی کلی این است که، شما باید لباسی را انتخاب کنید، که ضربه‌ها و یا تهدیدهای بیرونی را گرفته و برای شما، آرامش به ارمغان بیاورد.

۴. آزادی عمل در ورزش کردن را زمان خرید، در نظر بگیرید

صرفا به این دلیل که فروشگاهی ۷۰ درصد تخفیف زده است، برای خریدن شلوارک‌های ورزشی، اقدام نکنید! اولین موضوع در خرید شلوارک ورزشی این است که، نباید به شکلی باشد که دائم نگران بالا و پایین رفتن آن باشید. پس درست است که آزادی عمل خیلی مهم است، اما نباید گوشه‌ای از ذهن شما درگیر پیدا بودن بخشی از بدنتان باشد.

در لباس ورزشی مردانه مخصوص تنیس شلوارک‌هایی که زیر خود، شورت چسبان دارند، خیال ورزشکاران را راحت کرده است که فقط به مسابقه، فکر می‌کنند. همین موضوع نقطه‌ی قوت لباسی است که انتخاب کرده‌اند.

پس وقتی صحبت از آزادی عمل می‌شود، صرفا منظورمان این نیست که شما در لباس راحت باشید؛ منظور این است که از نظر ذهنی نیز خیالتان از حرکت کردن در حین ورزش، آسوده باشد. در ادامه‌ی این صحبت‌ها می‌توانید متوجه شوید که شلوارک‌های ورزشی مناسب هرجایی نیستند؛ مثلا در کوهنوردی بهتر است که لباس‌های شما تا حدی چسبان ولی با انعطاف باشند. با این کار از ورود حشرات به لباس و آسیب به اجزای بدن جلوگیری می‌شود.

ست گرمکن و شلوار ورزشی مردانه مکرون مدل دیو؛ نیاز هر ورزشکاری

`

۵. جریان خون را فراموش نکنید که یک پارامتر خیلی مهم است

به تازگی ثابت شده است که لباس‌های چسبان مخصوص دو و میدانی، گردش خون را راحت‌تر می‌کنند. همچنین آن دست از لباس‌هایی که ورزشکاران بدن‌ساز می‌پوشند، باعث می‌شود که میزان چربی‌سوزی بیشتری داشته باشند. پس بسته به ورزشی که انتخاب کرده‌اید، لباس‌های ورزشی چسبان می‌توانند به سلامت بدن شما کمک کنند و اجازه دهند که پس از فعالیت بدنی، احساس بهتری داشته و حتی زودتر به نتیجه‌ای که می‌خواهید برسید.

البته در این قسمت، این موضوع را فراموش نکنید که، جنس این دست لباس‌ها را باید با هوشمندی و آگاهی زیادی انتخاب کنید. نوعی از این دست لباس‌ها که ۱۰۰ پلاستیک بوده و هیچ انعطافی ندارند، نه تنها شما را در هنگام ورزش کردن آزار می‌دهند که به پوستتان نیز آسیب وارد می‌کنند. چرا که عرق را جذب نکرده و باعث می‌شوند که مایع حاصل از تعریق، روی پوستتان بماند.

چند قانون کلی هنگام انتخاب لباس ورزشی مردانه

آنچه که در بخش‌های قبلی گفته شد، کلیاتی بود که معمولا خیلی از ما هنگام خرید آن‌ها را فراموش می‌کنیم. در این قسمت می‌خواهیم چند نکته‌ی طلایی را به شما گوشزد کنیم.

بهترین لباس‌های ورزشی آن‌هایی هستند که از ۵۵ درصد پنبه‌ی ارگانیک، ۴۰ درصد بامبو و ۵ درصد لیکرا تهیه شده‌اند. این لباس‌ها، تنفس پوست را به راحتی فراهم می‌کنند.

لباس ورزشی باید رطوبت بدن را به کلی جذب کند، شما نباید هنگام ورزش کردن خیسی عرق را روی بدن خود احساس کنید.

به تازگی برخی از برندهای لباس ورزشی مردانه، لباس‌هایی را طراحی کرده‌اند که در مقابل آفتاب تا SPF 50 مقاوم بوده و از بدن در مقابل اشعه‌های آفتاب محافظت می‌کنند. این لباس‌ها بسیار سبک بوده و به راحتی در هر کیف یا ساک ورزشی جای می‌گیرند.

اگر به دنبال یک شورت یا شلوارک ورزشی مرغوب هستید، سعی کنید به مواد تشکیل دهنده‌ی آن دقت کنید. بهترین شلوارک‌های ورزشی موجود در بازار از ۹۲ درصد پلی‌استر و ۸ درصد اسپندکس تولید شده است. این لباس‌ها هم محافظ پوست شما هستند و هم انعطاف بسیار بالایی دارد.

در نهایت

هر لباس جایی و هر مدل مکانی دارد. پس با توجه به نوع ورزشی که انجام می‌دهید، فضایی که قرار است در آن ورزش کنید، آب‌وهوای آن‌جا، نوع فعالیت‌هایتان و همچنین اندام خود، باید بهترین انتخاب را داشته باشید. این‌ها همه فاکتورهایی هستند که اگر مورد توجه قرار نگیرند می‌توانند به یک چالش بزرگ تبدیل شوند.

منبع: Realmenrealstyle

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *